Liberecká soudkyně zůstala za soudní průtahy bez trestu

Nejvyšší správní soud dnes uznal soudkyni libereckého okresního soudu vinnou tím, že dovolání odsouzeného k Nejvyššímu soudu odešlo s pětiletým zpožděním. Dopustila se tak kárného provinění z nedbalosti. Od trestu ale soud upustil, protože dostatečným potrestáním je už údajně projednání záležitosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejvyšší správní soud v Brně (Ilustrační foto) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Kárnou žalobu na libereckou soudkyni Blanku Škrétovou, která vinu odmítla, podala předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová. Původně žádala patnáctiprocentní snížení platu na čtyři měsíce.

„Kárně obviněná měla prokazatelně nejméně dvakrát spis k dispozici, jak osvědčila paní svědkyně – vedoucí kanceláře, a jak vyplývá i z vlastního referátu, který kárně obviněná do spisu učinila. Navíc vyplňovala předkládací zprávy k podaným stížnostem,“ uvedla Iva Brožová.

Soudkyně chybovala v případu Patrika Packy, který byl odsouzen za kuplířství, ublížení na zdraví a výrobu a držení omamných a psychotropních látek na čtyři roky vězení. Nesouhlasil však a v roce 2005 si podal proti části soudního výroku dovolání. To však z Liberce k Nejvyššímu soudu odešlo až po téměř pěti letech.

Gabriela Grmolcová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme