Liberecká univerzita zažalovala organizátory lyžařského šampionátu

Technická univerzita v Liberci podala žalobu na organizátory světového šampionátu v klasickém lyžování. Pořadatelé libereckého mistrovství jim totiž dluží víc než osm milion korun za využívání vysokoškolských kolejí a menzy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS v klasickém lyžování Liberec 2009 | Foto: Liberec 2009

Podle mluvčí univerzity Jaroslavy Kočárkové se vedení školy pokoušelo dohodnout s pořadateli lyžařského mistrovství světa splátkový kalendář. Ale neuspělo:

"Technická univerzita v Liberci ubytovala ve svých kolejích na osm set účastníků šampionátu. Dala jim k dispozici veškeré vybavení včetně menzy. Za tyto služby nám ještě organizační výbor nezaplatil. Vzhledem k tomu, že univerzita spravuje veřejné peníze, tak musíme postupovat podle zákona, přičemž budeme muset zaplatit poplatek. Ten činí asi 360 tisíc korun."

Dopravní podnik města Liberce, kterému pořadatelé šampionátu dluží 21 miliónů korun, chce počkat do konce září. Do té doby má právník pořadatelského sdružení ověřit oprávněnost všech došlých faktur. Tento právník bude také vyřizovat v určeném pořadí všechny dluhy, nebude je vyřizovat předsedkyně organizačního výboru Kateřina Neumannová.

Milionové dluhy vůči podnikatelům a organizacím přiznala nedávno i sama Kateřina Neumannová, která je teď v zahraničí. Podle ní došlo k překročení rozpočtu šampionátu o třicet miliónů korun a ekonomický propad mistrovství dosáhl 116 miliónů. Celkem šly na šampionát ze státního, městského a krajského rozpočtu víc než dvě miliardy korun.

Přečtěte si o penězích za lyžařský šampionát:
Kuchtová v Radiožurnálu: Za dluhy z MS v lyžování Neumannová nemůže
Lyžaři ani Liberec se o majetek bát nemusí
Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci začalo
Šéf NKÚ odmítl, že by trestní oznámení mělo poškodit šampionát v Liberci
Peníze na lyžařské mistrovství světa v Liberci mizejí bůhví kde
Do Liberce půjde dalších více než 180 milionů na MS v lyžování
Kateřina Neumannová bude řídit přípravy MS v klasickém lyžování

Ivana Bernáthová, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme