Liberecký kraj už ví, kdo mu bude vládnout

V Libereckém kraji uzavřely dohodu o povolební spolupráci Občanská demokratická strana, čtyřkoalice a ČSSD. Členové této koalice, která bude mít v pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu 28 míst, se dohodli i na společném programu. Podle dohody připadne ODS místo hejtmana a dalších tří členů devítimístné rady. Čtyřkoalice získá v radě tři místa, z toho jedno ve funkci statutárního zástupce hejtmana a jedno ve funkci zástupce hejtmana. Na ČSSD zůstala dvě místa radních, z nichž jedno je rovněž ve funkci zástupce hejtmana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ODS navrhuje na hejtmana někdejšího přednostu Okresního úřadu v Liberci Pavla Pavlíka, který bude spravovat resort vnějších vztahů. Dalším resortem ODS bude odbor školství a mládeže, který bude řídit Eva Bartošová, a zemědělství a životní prostředí, které povede Sobotkův asistent Radim Zika. Kulturu a cestovní ruch svěří ODS Jaroslavu Zámečníkovi.

Resort hospodářského a regionálního rozvoje si vybojovala čtyřkoalice. Povede ho její volební leader Luděk Suchomel, místostarosta Smržovky. Starostka Studence Irena Benešová (čtyřkoalice) bude řídit odbor sociální věcí a bezpečnosti a její stranický kolega Milan Vašák bude spravovat dopravu. ČSSD svěří resort ekonomiky někdejšímu harrachovskému starostovi Karlu Dolejšímu a odbor zdravotnictví Jiřímu Hromádkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme