Liberecký kraj už ví, kdo mu bude vládnout

V Libereckém kraji uzavřely dohodu o povolební spolupráci Občanská demokratická strana, čtyřkoalice a ČSSD. Členové této koalice, která bude mít v pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu 28 míst, se dohodli i na společném programu. Podle dohody připadne ODS místo hejtmana a dalších tří členů devítimístné rady. Čtyřkoalice získá v radě tři místa, z toho jedno ve funkci statutárního zástupce hejtmana a jedno ve funkci zástupce hejtmana. Na ČSSD zůstala dvě místa radních, z nichž jedno je rovněž ve funkci zástupce hejtmana.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ODS navrhuje na hejtmana někdejšího přednostu Okresního úřadu v Liberci Pavla Pavlíka, který bude spravovat resort vnějších vztahů. Dalším resortem ODS bude odbor školství a mládeže, který bude řídit Eva Bartošová, a zemědělství a životní prostředí, které povede Sobotkův asistent Radim Zika. Kulturu a cestovní ruch svěří ODS Jaroslavu Zámečníkovi.

Resort hospodářského a regionálního rozvoje si vybojovala čtyřkoalice. Povede ho její volební leader Luděk Suchomel, místostarosta Smržovky. Starostka Studence Irena Benešová (čtyřkoalice) bude řídit odbor sociální věcí a bezpečnosti a její stranický kolega Milan Vašák bude spravovat dopravu. ČSSD svěří resort ekonomiky někdejšímu harrachovskému starostovi Karlu Dolejšímu a odbor zdravotnictví Jiřímu Hromádkovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme