Liberečtí záchranáři odletí pomáhat do Asie

Dvacítka záchranářů z Liberce se chystá na cestu do zpustošené jihovýchodní Asie. Jedná se o stejný tým, který na začátku roku pomáhal v zemětřesením postiženém íránském Bámu. Dětskou polní nemocnici mají záchranáři postavit na základě rozhodnutí českého ministerstva zahraničí buď na Srí Lance nebo v Indii.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lůžko v polní nemocnici

lůžko v polní nemocnici | Foto: Radek Hampl

Jak by nemocnice měla fungovat, řekla Českému rozhlasu zdravotnice Zuzana Kosařová. "Stejně jako v Íránu. Takže klasická ordinace, kam budou přicházet děti s rodiči, vyšetří se a pokud to bude nutné, budou hospitalizovány."

Šéf mise Jaromír Dolanský upřesňuje složení týmu. "Tým by měl být složen v ideálním stavu z pěti lékařů, sedmi zdravotních sester a zbytek by měli být záchranáři se zdravotnickým a jiným specializovaným výcvikem."

Ivana Bernáthová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme