Liberečtí záchranáři pomohou dětem Srí Lanky

Na Srí Lanku postiženou živelní katastrofou míří dobrovolní záchranáři z Liberce. Už více než týden shromažďují léky, zdravotnické přístroje a materiál, ale také peníze na zajištění tříměsíčního provozu dětské ambulance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ošetřovna polní nemocnice

ošetřovna polní nemocnice | Foto: Jiří Hošek

Na ostrov odletí v pondělí a zatím se připravují v centru Hand for Help ve Strakonické ulici.

Záchranářský tým z Liberce, který letos pomáhal po ničivém zemětřesení v íránském Bámu, tvoří zdravotníci a specialisté na zvládání kritických situací po živelních pohromách.

Podobně jako v Bámu chce tým postavit dětskou polní ambulanci na Srí Lance. Podle šéfa mise Jaromíra Dolanského totiž děti strádají v postižených oblastech nejvíce, o mnoho z nich se nikdo nestará, a proto by záchranáři rádi pomohli právě jim.

Zdravotníci mají dostatek materiálu a léčiva pro ošetření různých zranění, ale i případných infekčních nemocí jako je cholera nebo břišní tyfus.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Bernáthová: Rozhovor s libereckými záchranáři

Peníze záchranářům slíbil předseda Senátu Přemysl Sobotka, který vyhlásil senátní finanční sbírku, ale i bývalý prezident Václav Havel. Konto této mise u České národní banky má číslo 35-26423001/0710. Půjdou na něj i peníze získané od sponzorů společností Hand for Help a také od veřejnosti.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme