Liberečtí záchranáři pomohou dětem Srí Lanky

Na Srí Lanku postiženou živelní katastrofou míří dobrovolní záchranáři z Liberce. Už více než týden shromažďují léky, zdravotnické přístroje a materiál, ale také peníze na zajištění tříměsíčního provozu dětské ambulance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ošetřovna polní nemocnice | Foto: Jiří Hošek

Na ostrov odletí v pondělí a zatím se připravují v centru Hand for Help ve Strakonické ulici.

Záchranářský tým z Liberce, který letos pomáhal po ničivém zemětřesení v íránském Bámu, tvoří zdravotníci a specialisté na zvládání kritických situací po živelních pohromách.

Podobně jako v Bámu chce tým postavit dětskou polní ambulanci na Srí Lance. Podle šéfa mise Jaromíra Dolanského totiž děti strádají v postižených oblastech nejvíce, o mnoho z nich se nikdo nestará, a proto by záchranáři rádi pomohli právě jim.

Zdravotníci mají dostatek materiálu a léčiva pro ošetření různých zranění, ale i případných infekčních nemocí jako je cholera nebo břišní tyfus.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Bernáthová: Rozhovor s libereckými záchranáři

Peníze záchranářům slíbil předseda Senátu Přemysl Sobotka, který vyhlásil senátní finanční sbírku, ale i bývalý prezident Václav Havel. Konto této mise u České národní banky má číslo 35-26423001/0710. Půjdou na něj i peníze získané od sponzorů společností Hand for Help a také od veřejnosti.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme