Doma minimálně o týden déle. Zaměstnanci Liberty Ostrava i firmy Tameh se do práce zatím nevrátí

Zaměstnanci hutě Liberty Ostrava a jejího dodavatele energií Tameh Czech, kteří se ve středu měli vrátit do práce, zůstanou doma další týden. Uvedli to mluvčí obou společností. Firmy jsou mimo provoz od předminulého týdne, kdy Tameh huti zastavil dodávky energií.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výroba v ostravském ArcelorMittalu

Zaměstnanci Liberty Ostrava a Tamehu Czech zůstanou doma další týden (ilustrační foto) | Foto: Adolf Horsinka / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Tisíce zaměstnanců firem Liberty Ostrava a Tameh Czech se v původně avizovaném termínu do práce nevrátí. Doma zůstanou minimálně o týden déle. 

Tameh má více než 300 zaměstnanců, huť Liberty Ostrava i s dceřinými firmami zhruba 6000. Tameh skončil v úpadku a svou insolvenci zdůvodnil tím, že mu huť neplatila a dluží mu dvě miliardy korun, zaměstnanci Liberty Ostrava do práce nechodí kvůli přerušení dodávek energie.

Do práce nadále chodí jen ti zaměstnanci, kteří pracují na nezbytné údržbě, nebo udržují v takzvaném teplém útlumu koksovnu. Celkem jde asi o 400 lidí. Při teplém útlumu se udržuje podstatně nižší teplo než při běžném provozu. Už od října má huť v teplém útlumu také svou poslední fungující vysokou pec.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme