Libuše Barková odmítla obžalobu z pojistného podvodu

Čtyřicetiletá podnikatelka Libuše Barková u pražského městského soudu odmítla obžalobu, která ji viní z téměř osmimilionového pojistného podvodu spjatého s jejími nemovitostmi v Buzicích na Strakonicku. Přítelkyně rodiny bývalého premiéra Stanislava Grosse tvrdí, že jde o spiknutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libuše Barková | Zdroj: ČTK

Zda tím myslela spiknutí politicky motivované ale neupřesnila. V případě prokázání viny soudem hrozí Barkové, majitelce pražské nemovitosti, ve které sídlí nevěstinec Escade, až 12 let vězení.

Barková před soudem zpochybňovala svoji roli a účast na vymáhání pojistky poté, co v letech 2001 a 2002 dopadly na buzické objekty živelní pohromy. Připomněla, že správcem nemovitostí v Buzicích byl její otec, který s pojišťovnou z jejího pověření všechno vyřizoval. "Byl to poctivý člověk, proto si myslím, že je to spiknutí," vysvětlila médiím. I formuláře prý vyplňovala podle toho, jak jí otec diktoval. Předloni však zemřel.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme