Lichtenštejnové pokračují v boji o zkonfiskované pozemky, podali dovolání

Několikaletý spor kolem vlastnictví šesti set hektarů lesa v okolí Prahy pokračuje. Nadace knížete z Lichtenštejna, která rodinu zastupuje a spravuje část jejího majetku, podala dovolání k Nejvyššímu soudu. Pokračuje tak v boji o majetek, který soudy už přiznaly České republice. Do Prahy kvůli tomu přijel princ Konstantin, který nadaci zastupuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozemky u Říčan, kterých se soudně domáhá Nadace spravující majetek rodiny Lichtenštejnů | Foto: Filip Titlbach

Nadace knížete z Lichtenštejna nesouhlasí s rozhodnutím soudů nižší instance z uplynulých dvou let, které přiznaly pozemky státu na základě Benešových dekretů. Podle prince Konstantina jde o protiprávní konfiskaci majetku.

Soudy podle něj vůbec nevzaly v potaz důkazy o tom, že jeho rodina získala zmíněných 600 hektarů lesa legálně a že se na tento případ Benešovy dekrety nevztahují.

Zástupci nadace doufají, že Nejvyšší soud nařídí kauzu přezkoumat a že, jak řekl princ Konstatin, se jim dostane spravedlivého soudního procesu.

„Doufáme, že Nejvyšší soud zváží všechny skutečnosti a všechny důkazy, a i přesto, že to bude určitě trvat řádově několik měsíců, rozhodne v náš prospěch,“ řekl. Pokud ne, je podle něj nadace připravená obrátit se i na mezinárodní instituce.

Nadace spravující majetek rodiny Lichtenštejnů pozemky u Říčan před několika lety zdědila po zesnulém knížeti Františku Josefovi z Lichtenštejna. Dědictví potvrdil Obvodní soud pro Prahu 10. Podle rozsudku krajského soudu ale byly lesy už 70 let zkonfiskované Benešovými dekrety, a nebylo tedy co dědit.

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme