Lichtenštejnská firma se asi nebude moci soudit s Čeprem o obří pohledávku

Čepro dnes dosáhlo dílčího úspěchu ve sporu o obří pohledávku ve výši 2,6 miliardy korun. Ústavní soud zrušil rozhodnutí, podle kterého ji od státního podniku směla vymáhat neprůhledná lichtenštejnská firma.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ústavní soud zamítl stížnost šesti údajných pravicových extremistů | Foto: ČTK

Společnost ji získala přes arabskou společnost Al Batal od původního žalobce a Čepro tvrdí, že se tak snaží státní podnik ve sporu znevýhodnit.

Městský soud v Praze teď bude muset znovu řešit otázku, kdo je pohledávku od Čepra oprávněn vymáhat. Kromě toho se Čepro snaží prokázat, že pohledávka je podvodná.

„Ta pohledávka je vykonstruovaná, nemá vůbec žádný materiální základ. To se projevovalo už v těch všech předchozích fázích soudního řízení, ale doposud vlastně nedošlo k jejímu meritornímu projednávání. Očekávám, že se tak stane v nejbližších měsících – poté, co se z Ústavního soudu ta záležitost znovu vrátí k Městskému soudu v Praze,“ vysvětlil právní zástupce firmy Jaromír Císař.

Podle právníka lichtenštejnské společnosti Michala Šimků ale aktuální rozhodnutí soudu celou věc jen zdrží.

„Toto rozhodnutí bude znamenat pouze to, že se bude opětovně zkoumat, zdali může vstoupit nový účastník do toho řízení či nikoliv. To znamená, že pro meritorní rozhodnutí to nemá žádný význam. Dozajista to bude znamenat další zdržení v tom sporu a další prodlení v meritorním rozhodnutí,“ řekl.

Zuzana Kopuletá, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme