Lidé berou nákupní centra útokem

Obrnit se trpělivostí a dobrou náladou a vyrazit - to je snad jediná rada, pokud jste nechali nakupování vánočních dárků na poslední chvíli. Zlatá neděle v nákupních centrech i menších obchodech připomíná totiž spíše konec světa než poklidnou vánoční atmosféru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákupní vozíky | Foto: Jan Rosenauer

Podle analytika společnosti Böhm and partner Alexandera Tótha se není čemu divit. Svým blízkým se totiž snažíme dárky nahradit to, co jsme celý rok opomíjeli - svoji pozornost. "Spousta lidí chce alespoň o tomto vánočním čase dohnat všechno, co nestihli v průběhu toho roku, kdy se věnovali třeba svému byznysu, a proto skupují kdekoli cokoli, aby alespoň tím, že se tam objeví víc dárků, demonstrovali nějaký citový vztah k tomu svému obdarovanému."

Trendem Vánoc se stávají stále častěji dražší a dražší dárky. Podle analytika společnosti Böhm and Partner Alexandera Tótha je to dáno naší poměrně silnou měnou. "S velkou pradvěpodobností se asi nejvíc opět utratí za jídlo, pití a různé takové ty dobroty. A za další řada lidí si dopřeje určitě novou bílou techniku a další spíš elektronické spotřební zboží."

Markéta Kaclová, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme