Lidé berou nákupní centra útokem

Obrnit se trpělivostí a dobrou náladou a vyrazit - to je snad jediná rada, pokud jste nechali nakupování vánočních dárků na poslední chvíli. Zlatá neděle v nákupních centrech i menších obchodech připomíná totiž spíše konec světa než poklidnou vánoční atmosféru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákupní vozíky | Foto: Jan Rosenauer

Podle analytika společnosti Böhm and partner Alexandera Tótha se není čemu divit. Svým blízkým se totiž snažíme dárky nahradit to, co jsme celý rok opomíjeli - svoji pozornost. "Spousta lidí chce alespoň o tomto vánočním čase dohnat všechno, co nestihli v průběhu toho roku, kdy se věnovali třeba svému byznysu, a proto skupují kdekoli cokoli, aby alespoň tím, že se tam objeví víc dárků, demonstrovali nějaký citový vztah k tomu svému obdarovanému."

Trendem Vánoc se stávají stále častěji dražší a dražší dárky. Podle analytika společnosti Böhm and Partner Alexandera Tótha je to dáno naší poměrně silnou měnou. "S velkou pradvěpodobností se asi nejvíc opět utratí za jídlo, pití a různé takové ty dobroty. A za další řada lidí si dopřeje určitě novou bílou techniku a další spíš elektronické spotřební zboží."

Markéta Kaclová, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme