Lidé hledající nového zubaře mohou využít databázi České stomatologické komory

Česká stomatologická komora zpřístupňuje veřejnosti kompletní databázi zubních lékařů. Na interentových stránkách www.dent.cz mohou pacienti vybírat z téměř sedmi tisíc aktivních zubařů z celé České republiky. Seznam by měl sloužit nejen lidem, kteří hledají nového zubaře, ale i samotným lékařům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Pekárek | Foto: Marián Vojtek

Ředitelka kanceláře České stomatologické komory Marie Švábová radí, jakým způsobem v databázi hledat: "Chce-li si zkontrolovat svého lékaře, tak bude hledat podle příjmení. Když hledá nového lékaře, tak pro něj nejsnazší bude hledat podle obce. Také to bude sloužit zubním lékařům, aby hledali kontakty mezi sebou. Když bude někdo otevírat zubní praxi, tak se může podívat, zda případný zaměstnanec splňuje všechno, protože jinak by v seznamu nebyl."

K dispozici jsou základní údaje: město, kde lékař praxi vykonává, jeho jméno a konkrétní specializace. V budoucnu by prezident České stomatologické komory Jiří Pekárek také rád uveřejnil údaje s jakými pojišťovnami mají jednotliví zubaři smlouvu a zda ještě přijímají nové pacienty: "My jsme zatím zveřejnili informace tak, jak nám to ukládá zákon. Zatím si občané ještě nemohou najít zubního lékaře, který přijímá nové pacienty. Tuto informaci zde nemáme. Nicméně bychom chtěli na začátku příštího roku za pomoci lékařů takovéto informace zveřejňovat, protože to je velmi důležité pro naše pacienty."

Tomáš Ouředník, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme