Lidé jsou kritičtí k politické kultuře veřejných činitelů

Politickou kulturu současné české reprezentace vidí lidé velmi kriticky. Vyplývá to z nejnovějších zjištění Centra pro výzkum veřejného mínění. Podle analytičky Naděždy Horákové v případě politiků všech parlamentních stran výrazně převažuje negativní hodnocení nad pozitivním - mezi stranami jsou ale velké rozdíly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

CVVM | Foto: CVVM

"Nejpozitivněji je hodnocena politická kultura ODS. Tu kladně zhodnotila třetina dotázaných, i zde ale převážil názor, že je špatná. Nejhůře naopak hodnotí občané politickou kulturu ČSSD. Jako dobrou ji hodnotí jen 23 procent občanů a celých 70 procent dotázaných se vyjádřilo tak, že politická kultura politiků ČSSD je špatná," uvedla Horáková.

Kladně hodnotí více než polovina dotázaných zástupce obecních samospráv a představitele krajů. Současně ale čtyři lidé z deseti v jejich případě nejsou schopni problém posoudit.

Nejhůře v průzkumu dopadli poslanci, jejichž politickou kulturu vnímá záporně 82 procent lidí. Vládu a senátory ocenila více než čtvrtina lidí, zhruba 60 procent lidí ji považuje za špatnou.

Pavla Dluhoschová, Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme