Lidé jsou po kalamitě třetí den bez proudu

Ve Velkých Karlovicích a dalších obcích na Vsetínsku jsou lidé už třetí den bez elektrického proudu. Úterní sněhová kalamita poničila vedení. Škody se odhadují na miliony korun, a to jak na samotném elektrickém vedení, tak u chovatelů dobytka, obchodníků a továren, které musely kvůli přerušené dodávce proudu přerušit výrobu. Starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík uvedl, že situace je velmi vážná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

odklízení sněhu a stromů | Foto: Hasičský záchr. sbor Zlínského kr.

Pracovníci Severomoravské energetiky obci pomáhali řešit situaci celou noc, když energetici v obci instalovali čtyři náhradní zdroje elektrického proudu. Některá místa s hustším osídlením jsou tak pokryta právě těmito zdroji. "Obec průběžně trápí nedostatek vody, mrzáky, které vytékají, topení na sídlišti, které nefungovalo. Situace začíná být hodně vážná," dodal starosta.

Z úterý na středu napadlo ve Zlínském kraji několik desítek centimetrů sněhu. Ve vyšších polohách dokonce až půl metru. Kalamitou bylo na Vsetínsku postiženo téměř dvacet obcí, některé části Vsetína a stovky firem, které utrpěly několikamilionové škody. Problémy způsobil chovatelům dobytka nebo obchodníkům.

S potížemi se potýkal rovněž Domov důchodců v Karolince, kdy se dokonce uvažovalo o evakuaci jeho asi 150 obyvatel, z nichž dvě třetiny byly imobilní. Zařízení bylo téměř dvaadvacet hodin nejen bez vody a tepla, ale i bez vody.

Lenka Rákosová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme