Lidé mají poslední šanci zažádat písemně nebo elektronicky o voličský průkaz

Pokud nebudete v době prezidentských voleb v místě svého bydliště, máte dnes poslední možnost zažádat si písemně nebo v elektronické podobě o voličský průkaz. Pak to bude možné už jen osobně. S voličským průkazem můžete hodit lístek svého favorita do urny kdekoli na území Česka nebo na zastupitelském úřadě České republiky v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začalo sčítání hlasů v senátních volbách | Foto: Filip Jandourek

Žádost o voličský průkaz může být zaslána v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče, v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem nebo prostřednictvím datové schránky, vždy na příslušný úřad v místě bydliště.

„V případě, že se nacházíte na krátkém pobytu v zahraničí nebo nebudete v místě trvalého bydliště, můžete stále ještě požádat svůj obecní úřad o vydání voličského průkazu,“ říká Vladimír Řepka z ministerstva vnitra.

Na voličský průkaz potom mohou lidé volit kdekoli. „I například v místě trvalého bydliště, kdybyste si to nakonec rozmysleli,“ dodává Řepka. Pokud si o průkaz zažádáte osobně, máte čas ještě do 9. ledna.

Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme