Lidé mají poslední šanci zažádat písemně nebo elektronicky o voličský průkaz

Pokud nebudete v době prezidentských voleb v místě svého bydliště, máte dnes poslední možnost zažádat si písemně nebo v elektronické podobě o voličský průkaz. Pak to bude možné už jen osobně. S voličským průkazem můžete hodit lístek svého favorita do urny kdekoli na území Česka nebo na zastupitelském úřadě České republiky v zahraničí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začalo sčítání hlasů v senátních volbách | Foto: Filip Jandourek

Žádost o voličský průkaz může být zaslána v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče, v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem nebo prostřednictvím datové schránky, vždy na příslušný úřad v místě bydliště.

„V případě, že se nacházíte na krátkém pobytu v zahraničí nebo nebudete v místě trvalého bydliště, můžete stále ještě požádat svůj obecní úřad o vydání voličského průkazu,“ říká Vladimír Řepka z ministerstva vnitra.

Na voličský průkaz potom mohou lidé volit kdekoli. „I například v místě trvalého bydliště, kdybyste si to nakonec rozmysleli,“ dodává Řepka. Pokud si o průkaz zažádáte osobně, máte čas ještě do 9. ledna.

Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme