Lidé měli poslední možnost požádat o voličské průkazy

Už za dva dny začnou volby do Poslanecké sněmovny. Dnes uplynuly dva důležité termíny: pro žádost o voličský průkaz a pro odstoupení z voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obecní úřad

Voličský průkaz potřebujeme, jestliže chceme volit mimo místo svého trvalého bydliště. Mohli jsme o něj žádat do 16 hodin.

Do 14 hodin mohly politické subjekty stáhnout své kandidáty. Minulý týden oznámil šéf České pravice Michal Simkanič, že jeho strana odstupuje z voleb. Taková deklarace sama nemá právní účinky.

Michal Simkanič ale tvrdí, že vše potřebné udělali. "Všichni zmocněnci ve všech krajích stáhli kompletní kandidátky, v případě některých krajů jsem to kontroloval osobně. Pokud mám informace od zmocněnců, tak všude bylo stažení našich kandidátek v souladu se zákonem řádně provedeno."

Evidenci o tom, kdo odstoupil, si vedou jednotlivé kraje. Ty je poskytnou Českému statistickému úřadu. Pavel Kuklík z této instituce sdělil Radiožurnálu, že kompletní seznam kandidátů bude k dispozici zítra na webové stránce www.volby.cz. "Tam bude dostupný aktuální stav registru všech kandidátů všech kandidujících stran ve volbách."

Ověřit si, kteří kandidáti usilují o křeslo v Poslanecké sněmovně, pak můžeme ještě na vývěsce ve volební místnosti.

Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme