Lidé na Facebooku útočí proti seniorům. Kampaň už podpořilo 230 tisíc lidí

Přes dvě stě třicet tisíc lidí už podpořilo kampaň na sociální síti Facebook, která útočí proti seniorům. Stránky se jmenují doslova: ‚Jejich revírem je Kaufland, jejich tempo je vražedné - Důchodci!‘

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Facebook

„Jejich protivníky jsou mládež, vysoké ceny a schody," píše se v záhlaví zmíněné stránky. Někteří tuto aktivitu vnímají jako generační střet, jiní jako černý humor.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Lorman a Renáta Sedláková ve večerních Ozvěnách dne.

„Beru to tak i tak. A ještě na mnoho jiných způsobů. Domnívám se, že tato skupina zcela určitě není homogenní. Jsou to různí lidé. Tak jako neexistuje homogenní skupina důchodci, tak ani teenagerů,“ řekl ředitel sdružení Život 90 Jan Lorman.

Podle socioložky Renáty Sedlákové by se v tomto případě nemuselo přímo o generační střet jednat. „Když na Facebooku pročítáte přímo tuto stránku, tak si dříve nebo později řeknete, že to má charakter jakékoli jiné chatové místnosti,“ podotkla Sedláková.

Nicméně jistá diskriminace vůči seniorům podle ní v Česku existuje. „Nejen česká kultura má v sobě zakotveny různé nerovnosti. Nejen nerovnost z hlediska věku, ale i nerovnost z hlediska pohlaví nebo příslušnosti k určitému etniku,“ poznamenala Sedláková.

Veronika Sedláčková, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme