Lidé na Tachovsku se stále potýkají s následky živelní pohromy

Obyvatelé nejvíce postižených vesnic už třetí den pokračují v likvidaci škod, které napáchal přívalový déšť s krupobitím v pátek večer. Lidé v Ostrovcích podle zpravodaje ČRo 1 - Radiožurnálu Lubomíra Smatany dokonce i dnes odklízejí kroupy, které zatím nestačily roztát.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na místě řídí odklízecí práce krizový štáb, pomáhají hasiči i obyvatelé sousedních vesnic. Přesto lidé nejsou s organizací práce spokojeni. Chybí jim těžká technika a pitnou vodu raději jezdí nakupovat do okolních obcí. Starosta Černošína přiznal, že pomoc přišla asi opravdu pozdě.

Mluvčí České pojišťovny Michal Urban doporučuje lidem v postižených oblastech, aby si ještě před příchodem likvidátorů pořídili fotografie poškozených objektů, případně rozsah škod jiným způsobem zdokumentovali. Pak mohou bez obav začít s odstraňováním následků velké vody a krupobití.

Do terénu už podle mluvčího Kooperativy Ivana Diviše vyrazili také likvidátoři této pojišťovny. Jak Diviš řekl Českému rozhlasu, pojišťovna je schopna na požádání během několika dní poškozeným klientům poskytnout zálohy.

Marika Táborská, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme