Lidé pochodem podpoří ženy s rakovinou prsu

V Praze, Brně, Plzni, Zlíně, Hradci Králové a poprvé i v Olomouci dnes lidé pochodem symbolicky podpoří ženy s rakovinou prsu. Pochod pořádá sdružení Mamma HELP, které chce touto akcí upozornit na problematiku zhoubného onemocnění prsu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Digitální mamograf | Foto: Lucie Zemanová

Cílem pochodu je nejen upozornit na důležitost prevence, ale také na to, že ženy na nemoc nejsou samy.

„Je dobré, že si vyměníme zkušenosti, protože každá pacientka má s nemocí trochu jiné zkušenosti - ať už je to chemoterapie, operace prsu, někdo o prso přijde úplně, ale je důležité, aby se nás sešlo hodně, vyměníme si informace a vzájemně se vlastně podporujeme,“ říká koordinátora olomouckého Mamma centra Karla Otavová, která sama prošla tímto onemocněním.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Radka Kvasničková zve na pochod na podporu žen s rakovinou prsu

V Olomouci začíná pochod v 10 hodin ve Smetanových sadech. Na trať lidé vyjdou v 11hodin.

Je to první větší akce olomouckého Mammacentra, které funguje ve městě od letošního února.

Účastníky a účastnice dnes čeká trasa dlouhá dva kilometry, kterou půjdou s nordickými holemi. Chybět nebude ani symbolická růžová stužka.

Rakovina prsu je u žen nejčastějším onkologickým onemocněním. V České republice žije s touto nemocí 60 tisíc žen a každým rokem jich 6 tisíc přibude.

Radka Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme