Lidé postižení povodněmi dostali díky sbírce téměř 26 milionů

Téměř 26 milionů korun pro více než tisícovku zaplavených domácností v regionech postižených letními povodněmi už rozdělila společnost Člověk v tísni. Dnes zveřejnila informace o konkrétním využití peněz z veřejné sbírky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záplavy v Ústeckém kraji | Foto: Ústecký kraj, Tomáš Kopecký

Celkově společnost vybrala téměř 69 milionů korun, rozdělila již zhruba polovinu částky. "Působíme v 87 obcích, na Jesenicku, Děčínsku, ve velké části jižních Čech, na Novojičínsku, Hranicku a Valašskomeziříčsku. Obdarovaných rodin je zatím 1093, šetření jsme provedli u 1911 domácností a u 1227 jsme provedli tzv. podrobné šetření, což znamená, že náš terénní pracovník si s nimi sedne a vyplní dotazník," vypočítal Igor Klimeš, hlavní koordinátor projektu Povodně 2009 z obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni.

Vysvětlil i způsob, jakým společnost Člověk v tísni lidem postiženým velkou vodou pomáhá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedoucí povodňových projektů společnosti Člověk v tísni Igor Klimeš o způsobu rozdělení povodňové sbírky

"Naše pomoc je koncipována nikoliv jako odškodnění za utrpěnou škodu, ale je to vlastně příspěvek na plán odstraňování povodňových škod a opravu poškozených nemovitostí a domácností. Portfolio toho, na co přispíváme, je poměrně široké - od podlah, omítek, dostavby zhroucených příček, nové dveře a tak podobně," uvedl Klimeš v Ozvěnách dne.

Klimeš také řekl, že příští týden organizace Člověk v tísni rozjede druhou etapu pomoci postiženým rodinám, které potřebují ještě další finanční prostředky a rozdělí mezi ně zbytek vybraných peněz.

Věra Pfeifferová, Alena Adámková, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme