Lidé před Úřadem vlády požadovali rezignaci premiéra Grosse

Zhruba dvě stovky lidí vyjádřily před sídlem vlády názor na aféry kolem premiéra Grosse a vyzvaly ho k odstoupení. Demonstrace proběhla bez problémů, trvala asi hodinu a po jejím skončení odjeli orgnizátoři do Poslanecké sněmovny, aby se pokusili předat výzvu k rezignaci předsedovi vlády.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstranté požadají rezignaci S. Grosse

demonstranté požadají rezignaci S. Grosse | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Demonstrantům vadí nejasné fungování a nedostatečná kontrola tajných policejních týmů: "Pane premiére, pokud tvrdíte, že tento tým měl vyšetřovat trestnou činnost policistů, tak proč prošetřoval PPF, Novu, či IPB? V které z těchto společností působí policisté?", ptal se jeden účastník megafonem.

Protestujícím se nelíbí ani nejasné financování bytu premiéra Grosse a obchodní vztahy jeho ženy s podnikatelkou Barkovou, kterou policie podezírá z podvodů.

"Já jsem podal trestní oznámení na pana premiéra Grosse na ohrožování mravní výchovy mládeže, poškozování dobrého jména České republiky a dobrých mravů," řekl Českému rozhlasu jeden z demonstrantů.

Cílem akce bylo předat předsedovi vlády výzvu. Jeden z iniciátorů, Erik Matouš s ní po demonstraci vyrazil do Poslanecké sněmovny: "Bych byl rád, kdyby se mi podařilo předat panu premiéru jménem účastníků i jménem svým výzvu k odstoupení."

Milan Kopp, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme