Lidé před Úřadem vlády požadovali rezignaci premiéra Grosse

Zhruba dvě stovky lidí vyjádřily před sídlem vlády názor na aféry kolem premiéra Grosse a vyzvaly ho k odstoupení. Demonstrace proběhla bez problémů, trvala asi hodinu a po jejím skončení odjeli orgnizátoři do Poslanecké sněmovny, aby se pokusili předat výzvu k rezignaci předsedovi vlády.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstranté požadají rezignaci S. Grosse | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Demonstrantům vadí nejasné fungování a nedostatečná kontrola tajných policejních týmů: "Pane premiére, pokud tvrdíte, že tento tým měl vyšetřovat trestnou činnost policistů, tak proč prošetřoval PPF, Novu, či IPB? V které z těchto společností působí policisté?", ptal se jeden účastník megafonem.

Protestujícím se nelíbí ani nejasné financování bytu premiéra Grosse a obchodní vztahy jeho ženy s podnikatelkou Barkovou, kterou policie podezírá z podvodů.

"Já jsem podal trestní oznámení na pana premiéra Grosse na ohrožování mravní výchovy mládeže, poškozování dobrého jména České republiky a dobrých mravů," řekl Českému rozhlasu jeden z demonstrantů.

Cílem akce bylo předat předsedovi vlády výzvu. Jeden z iniciátorů, Erik Matouš s ní po demonstraci vyrazil do Poslanecké sněmovny: "Bych byl rád, kdyby se mi podařilo předat panu premiéru jménem účastníků i jménem svým výzvu k odstoupení."

Milan Kopp, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme