Lidé se snaží zachránit týrané krávy z Oseka

Týrání osmi desítek krav v krachujícím zemědělském družstvu v Oseku nad Bečvou na Přerovsku dnes Okresní veterinární správa v Přerově potvrdila. Případ bude předán k přestupkovému řízení tamnímu obecnímu úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krávy

K týrání zvířat došlo v minulých dnech, kdy byla družstvu kvůli statisícovým dluhům odpojena elektřina a v důsledku toho došlo k omezení výživy a napájení zvířat. Doktora Karla Sekery jsme se zeptali, co se vlastně v družstvu po týdnu změnilo: "Bylo odsunuto šest kusů dojnic na normální porážku a šest kusů dojnic na sanitní porážku. Kolega provádí zdravotní zkoušky u všech kusů zde na farmě přítomných, s tím, že zvířata budou přesunuta podle sdělení chovatele na pastvu."

Podle starosty Otakara Heriána se na obec obrátilo hned několik lidí s nabídkou pomoci strádajícím zvířatům."Nějaká paní z Přelomouce nabízela finanční podporu na zakoupení krmiva, léčiv. Lidi nabízejí odkoupení dvou, tří kusů krav. Dokonce se našla i firma, která chce odkoupit celé stádo."

Pokud majitel družstva neuvede věci do pořádku a přestupek se bude opakovat, pak bude šetření případu pro podezření ze spáchání trestného činu opakovaného týrání zvířat předáno policii.

Markéta Kaclová, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme