Lidé si mohou vyzvedávat voličské průkazy

Lidé mají dnes první možnost vyzvednout si voličské průkazy. Vydávají je zastupitelské a obecní úřady a platí jen pro volby do senátu. Ty začnou už za 15 dní. S voličským průkazem mohou volit lidé, kteří žijí v zahraničí. Musejí ale přijet do České republiky. Lidé žijící v Česku potom s průkazem mohou volit v kterémkoli okrsku - musejí ale zachovat volební obvod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: Jan Rosenauer

Průkazy se budou vydávat až do 23. října a jak dodává mluvčí ministesrva vnitra Gabriela Bártíková máme možnost požádat o průkaz i písemně. "Písemnou žádost je nutno podat nejpozději do sedmi dnů před konáním voleb a je nutný notářsky ověřený podpis. Pokud si voličský průkaz budete přebírat osobně, tak je samozřejmě nutný osobní průkaz."

Volby do jedné třetiny horní parlamentní komory začnou za 15 dní. Druhé kolo se bude konat společně s volbami do obecních zastupitelstev 1. a 2. listopadu.

Markéta Kaclová, Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme