Lidé stále nejvíce věří ministru vnitra Grossovi

Ministr vnitra Stanislav Gross je pro občany stále nejdůvěryhodnějším politikem stojícím v čele některé z parlamentních stran. Podle průzkumů veřejného mínění mu věří 58 procent z více než tisícovky dotázaných lidí. Jeho důvěryhodnost však klesá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Foto: Jan Rosenauer

Při obdobném průzkumu v lednu Grossovi vyjádřilo důvěru 60 procent lidí. Předsedovi občanských demokratů Miroslavu Topolánkovi, který si proti lednu polepšil o šest procent a obsadil pomyslnou druhou příčku, věří dva z pěti respondentů.

Premiér Vladimír Špidla si získal důvěru 31 procent lidí. I on, stejně jako Gross, ztratil proti lednu dvě procenta. První pětici doplňují první místopředseda ODS Jan Zahradil a ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda.

Předsedovi lidovců Miroslavu Kalouskovi věří 22 procent lidí, šéfovi komunistů Miroslavu Grebeníčkovi 18 procent dotázaných a předseda US-DEU Petr Mareš má podle CVVM důvěru 16 procent obyvatel.

Do seznamu nebyli zařazeni například prezident Václav Klaus a budoucí evropský komisař Pavel Telička, protože nejsou ve vedení stran zastoupených ve sněmovně.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme