Lidé ve Zlíně vzpomínají na Tomáše Baťu

Zemřel v pondělí, bylo mu 93 let. Soustrast jeho rodině je možné vyjádřit veřejně, podpisem kondolencí. Pohřeb známého průmyslníka a šéfa obuvnického gigantu Tomáše Bati bude v pátek v Torontu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Baťa | Zdroj: ČTK

Soustrast rodině zesnulého podnikatele Tomáše Baťi vyjadřují lidé ve Zlíně. Kondolenční listiny mohou podepisovat až do dne pohřbu.

Ke kondolencím v nadaci Tomáš Baťi přidá dnes další archy i zlínský magistrát. Lidé je budou moci podepisovat až do pátečního pohřbu, kdy je dostane Baťova rodina.

Připravuje se také pietní vzpomínka na Tomáše Baťu jako jednu z ikon světového průmyslu. Zlínští zastupitelé jeho památku na zítřejším jednání mají uctít minutou ticha. Lidé ve Zlíně se totiž shodují v tom, že Baťů by Zlín nebyl Zlínem.

Tomáš Baťa se narodil 17. září 1914. Absolvoval obchodní akademii v Uherském Hradišti a studoval také ve Švýcarsku a Velké Británii. Po okupaci Československa odešel do Kanady a v 60. letech zřídil sídlo firmy v Torontu, kde je i slavné Baťovo muzeum obuvi. V jejím čele stál až do nedávného předání řízení svému synovi.

Dnes Baťa patří k největším prodejcům obuvi na světě. Zaměstnává na 40 tisíc lidí v 50 zemích. Po roce 1989 se firma vrátila i na český a slovenský trh. V roce 1991 dostal Tomáš Baťa mladší Řád T. G. Masaryka. Stal se také čestným doktorem řady světových univerzit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si záznam rozhovoru redaktorky Jany Klusákové s Tomášem Baťou juniorem z června 2005

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme