Lidé z pražského Karlína se po týdnu začnou vracet domů

Místní lidé budou moci od středy do svých bytů v uzavřené části pražského Karlína. Město tuto oblast poničenou nedávnými záplavami zpřístupní na zvláštní průkazku od deseti hodin dopoledne. Podle ředitele magistrátu Zdeňka Zajíčka obyvatelé musí odstranit ze svých bytů zkažené potraviny. Do uzavřené zóny nesmějí kvůli hrozící infekci děti a zvířata. Karlín také nadále zůstává uzavřen pro automobily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zřícený dům v Karlíně | Foto: René Volfík

Ve středu budou zpřístupněny jak budovy staticky dobré nebo mírně narušené, tak i poškozené, označené jako C. V dobrých a mírně narušených domech budou moci být podle Zdeňka Zajíčka obyvatelé stále. Poškozené objekty, kterých je víc jak 40, však budou muset podle závažnosti statických poruch zase opustit. Některé z těchto budov už zřejmě nebudou vůbec obyvatelné.

Průkazy, s nimž se lidé do karlínských domů dostanou, budou vydávány na třech místech: na autobusovém nádraží Florenc - na začátku Křižíkovy ulice, dále u ústí Pernerovy ulice a na rohu ulic Březinova a Sokolovská. "Pro lidi, kteří jsou evakuovaní v našich centrech, zajistíme, že do svého odjezdu již budou těmito průkazy vybaveni," dodává Zajíček. Magistrát podle něj lidem také lidem zajistí roušky.

Marika Táborská, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme