Lidé začínají víc třídit odpad

Češi chtějí šetřit přírodu a začínají víc třídit odpad. Vyplývá to z průzkumu organizátorů kampaně "Nebuďte líní, třiďte odpad", který ukázal, že odpad začalo v loňském roce třídit mnohem víc rodin než v minulých letech. Kampaň pokračuje také letos, tentokrát se sloganem "Nebuďte líní, třiďte správně". Jejím cílem je ukázat lidem, jak mají odpad třídit, aby se dal dobře recyklovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontejnery na tříděný odpad | Foto: Jan Rosenauer

Zatímco v roce 2003 třídilo odpad zhruba 62 procent Čechů, o rok později to už bylo 66 procent. V rámci Evropy jsou Češi s tříděním na 9. místě, nejaktivnější jsou v této oblasti Němci.

Jaké chyby nejčastěji v rámci třídění odpadu děláme, popisuje jedna z organizátorek projektu Hana Hradecká. "U skla je to porcelán, keramika, zrcadla - ty rozhodně do skla nepatří, u papíru jsou to takové ty hodně mastné, znečištěné papíry, které už bohužel nejdou zpracovat. V plastech je ta kvalita poměrně dobrá, jenom je potřeba, aby lidé sešlapávali PET láhve."

Letošní kampaň pojali její organizátoři humorně. Chybět nebudou podle jedné z manažerek Karolíny Idrysové spoty v televizi a rozhlase ani zajímavě upravené zastávky tramvají a autobusů. "Snažíme se lidi vzdělávat, ale nechceme je přitom nudit. Takže se to snažíme pojmout s větší nadsázkou."

S kampaní, která zasáhne celou republiku, bychom se měli začít setkávat už příští týden.

Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme