Lidé zatím odevzdali nejvíc sčítacích formulářů online

Sčítání lidu se rozběhlo na plné obrátky. Po víkendovém rozhodném okamžiku už statisíce lidí odevzdaly vyplněné formuláře zpět statistikům. Využívají k tomu ve velké míře internet a to dokonce víc, než se čekalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začalo sčítání lidu. | Foto: Filip Jandourek

O možnost vyplnit sčítací listy online, tedy přes internet, je mimořádný zájem. K dnešní 15. hodině přišlo na Český statistický úřad (ČSÚ) podle mluvčího Sčítání lidu, domů a bytů Ondřeje Kubaly 1 110 000 vyplněných formulářů.

„Není to ale počet sečtených lidí, ten je o něco nižší, protože lidé posílají zároveň bytové a domovní listy. Kdybychom se na to chtěli podívat z pohledu počtu lidí, tedy kolik se jich už sečetlo přes internet, tak tomu odpovídá počet odeslaných osobních listů, a to aktuální číslo je 732 tisíc,“ uvedl Ondřej Kubala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvčí Sčítání lidu, domů a bytů Ondřej Kubala mluví o oblibě používání internetu v Odpoledním Radiožurnálu.mp3

Přiznal, že takový zájem ČSÚ nečekal. Internetové sčítání se podle jeho slov rozeběhlo přesně o půlnoci z pátku na sobotu a během prvních deseti minut si lidé stáhli více než tisíc formulářů.

„V jednu hodinu v noci už bylo sečteno více než tři tisíce lidí. Potom to narůstalo a za první den se sečetlo přes půl milionu lidí,“ upřesnil Ondřej Kubala.

Při převzetí formuláře od sčítacího komisaře se musel každý rozhodnout, jakou formou ho odevzdá. Pokud se třeba někdo rozhodl, že listy odešle poštou a teď by dal raději přednost internetu, má tu možnost.

„Myslím, že takto bude postupovat celá řada lidí,“ řekl Ondřej Kubala.

Česká pošta bude roznášet sčítací formuláře až do 5. dubna. Také jsou k vyzvednutí na vybraných poštách.

Hanka Shánělová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme