LIDEM jedná o setrvání ve vládě. Do handlů o ministerská křesla se nechci pouštět, řekla Peake

Šéfka strany LIDEM se už nechce pouštět do handlů o ministerská křesla. Karolína Peake to řekla před jednáním předsednictva a poslaneckého klubu strany. To dnes řeší podmínky svého dalšího setrvání v současné vládě. O dalším fungování a podobě vlády chce jednat TOP 09 a Starosty. Této straně se nelíbí, že by ODS po dopravě dostala i resort obrany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Peake. | Zdroj: ČTK

Předsednictvo LIDEM dnes jedná o tom, jestli k 10. lednu podají jejich ministři demisi a o podmínkách, za jakých strana ve vládě zůstane.

„Pokud bychom měli ve vládě zůstat, tak pouze za předpokladu, že se budou plnit věci, se kterými jsme šli před měsícem na jednání o koaliční smlouvě. Ať už je to dohled nad financováním politických stran, zákon o úřednících,“ řekla před jednáním Karolína Peake.

„Ale budou to možná i některé další věci, o kterých se budeme ještě v rámci vyjednávání o koaliční smlouvě bavit. Pokud samozřejmě dnes předsednictvo a poslanecký klub řeknou, že chtějí ještě s ODS a s TOP 09 jednat,“ dodala.

TOP 09 a Starostové chtějí o dalším fungování a podobě vlády s koaličními partnery jednat. Nesouhlasí s tím, aby ODS získala po ministerstvu dopravy i resort obrany, který po odchodu Karolíny Peake vede premiér Petr Nečas.

„Takové přeskupení sil by zásadním způsobem měnilo síly v koalici. A v takovém případě my budeme chtít vysvětlení, další jednání o tom, jak by koalice měla vypadat a pokračovat,“ řekl šéf poslanců TOP 09 a Starostové Petr Gazdík.

„Není možné, aby ODS, která v současné době nemá ve sněmovně o mnoho poslanců víc než strana TOP 09 a Starostové, měla hlavní ústavní funkce a to v mnohem větším počtu než TOP 09 a Starostové,“ zdůraznil Gazdík.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme