Lidem na Mostecku po havárii opět teče teplá voda

Obyvatelům Mostecka od dnešního rána opět teče z kohoutků teplá voda. Bez dodávky tepla bylo kvůli havárii na potrubí od sobotního rána 100.000 lidí. Není to poprvé, co se domácnosti musely s podobnými problémy potýkat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

umyvadlo | Foto: Archiv ČRo

Podle mluvčí teplárny United Energy Petry Šebkové se již prasklinu na potrubí podařilo opravit. Teplárna v sobotu večer obnovila dodávky do Mostu, dnes začala téct teplá voda také v Litvínově a Janově.

Příčiny havárie, která se stala na topné větvi v Litvínově, teplárna zatím nezná. Výsledky šetření bude mít firma podle Šebkové asi do měsíce. Jaké škody havárie teplárně způsobila, mluvčí nedokázala odhadnout.

Naposledy zůstali lidé na Mostecku kvůli havárii bez teplé vody loni v září. Podle mluvčí ale s žádnou náhradou ani tentokrát počítat nemohou. "Podle zákona máme právo přerušit nebo omezit dodávku tepla při haváriích," uvedla Šebková.

United Energy vlastní i rozvody, jimiž elektrárenská společnost ČEZ zásobuje teplem města na Chomutovsku. Jejich obyvatelům způsobil na přelomu let 2003 a 2004 problémy právě velký počet havárií na topných větvích.

Bez dodávek tepla a teplé vody zůstaly tamní domácnosti čtrnáctkrát. Radnice proto teplárnu podezírala, že na údržbu rozvodů nevynakládá dost prostředků.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme