Řetězec Lidl stahuje z prodeje balení mletého máku, obsahuje vyšší množství morfinu a kodeinu

Obchodní řetězec Lidl stahuje z oběhu balení mletého máku Belbake, ve kterém bylo zjištěno zvýšené množství morfinu a kodeinu. Lidé by se měli vyvarovat konzumaci dvousetgramového balení šarže 16090720407 s trvanlivostí do 9. dubna 2020, škodlivé látky v něm obsažené mohou způsobit nevolnost či trávicí potíže. Prodejce o tom informoval na svých stránkách.

Praha (Aktualizováno: 19:38 21. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidl oznámil na webu, že stahuje z prodeje některé produkty. | Zdroj: Lidl

„Všem zákazníkům, kteří si mák zakoupili, se omlouváme. Doporučujeme, aby jej zanesli zpět do prodejny, kde jim vrátíme peníze i bez předložení účtenky,“ napsal Lidl na svůj facebookový účet.

Vadný produkt se vyskytoval v prodejnách na Moravě, ve Slezsku a v části východních Čech. Stahování z prodeje se netýká dalších výrobků značky Belbake.

Prodejce se rozhodl stáhnout z preventivních důvodů také obilné sušenky „Tastino“ s chia semínky, které obsahují lepek, na obalu produktu však není tato skutečnost uvedena. Lidé mohou v případě zakoupení výrobek vrátit na jakékoliv prodejně a peníze jim budou vráceny, uvádí se na stránkách Lidlu. 

jak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme