Lidovci chtějí aktualizovat politiku své strany

Garance, že nedojde k privatizaci nemocnic, zajištění peněz ze zdravotních pojišťoven pro pacienty. To a zrušení poplatků pro některé věkové skupiny jsou požadavky křesťanských demokratů, tak jak je formulovali na celostátní konferenci strany.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek a Roman Línek | Foto: ČTK

Dalším bodem na jejím programu byla příprava sjezdu. Ten bude 19. a 20. dubna v Pardubicích, nebude volební, ale programový a měl by po jedenácti letech aktualizovat politiku křesťanských demokratů.

A jak řekl místopředseda strany Roman Línek, měl by v horizontu pěti až deseti let definovat, co může od lidovců na politické scéně veřejnost čekat: "Určitě tam budou tradiční témata, která k nám patří, jako například rodina, venkov, sociální spravedlnost, bezpečí, vzdělanost a kultura. Ale budeme také aktuálně hovořit o tom, abychom v důchodové reformě, poté, co daňovou reformou společné zdanění manželů ztratilo svou logiku a smysl, stabilní rodinu podporovali například společným důchodovým pojištěním nebo jinými formami."

Věra Pfeifferová, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme