Lidovci chtějí kvůli povolenkám pro ČEZ podat ústavní stížnost

Novela zákona, která polostátní energetické firmě ČEZ zdarma přihraje emisní povolenky v hodnotě desítek miliard korun, se nelíbí KDU-ČSL. Natolik, že kvůli nedávno přijatému zákonu chtějí lidovci podat ústavní stížnost. "Novela o povolenkách je klasickou ukázkou toho, jak se nemají zákony přijímat. Je to legislativní přílepek a my vážně uvažujeme o tom, že tento způsob napadneme podáním k Ústavnímu soudu," řekl v diskusním pořadu Studio Česko poslanec a místopředseda KDU-ČSL Jiří Carbol. UVNITŘ ČLÁNKU: AUDIO

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČEZ | Foto: Marián Vojtek

O podání ústavní stížnosti lidovci ještě budou diskutovat, protože jejich poslanecký klub nemá potřebný počet hlasů nutný k podání stížnosti k Ústavnímu soudu. Pokud lidovci neseženou dostatečný počet hlasů do říjnových voleb, se stížností by prý přišli po ustavení nové Poslanecké sněmovny.

"Podstatné je říci, že takovým způsobem zákony být přijímány nemají, že se bez řádné diskuse a legislativního procesu rozhodne o skoro 70 miliardách korun veřejného rozpočtu. To je nepřípustné," konstatoval Jiří Carbol ve vysílání Rádia Česko.

POSLECHNĚTE SI CELÝ POŘAD V MP3:

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ondřeje Černého je místopředseda KDU-ČSL Jiří Carbol. Na co chtějí lidovci zaměřit svou kampaň před říjnovými volbami? Nakolik jsou pro ně konkurencí nové etablované strany?

Ondřej Černý, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme