Lidovci nejsou v názoru na svého předsedu jednotní

Část krajských představitelů KDU-ČSL by uvítala odchod Jiřího Čunka z vedení strany. Řada funkcionářů ale zvolila vyčkávací taktiku a chce ještě dát svému lídrovi šanci se očistit. Rozuzlení má přinést úterní zasedání Celostátní konference strany, na kterém se Čunek dozví, jakou má mezi svými spolustraníky podporu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

Jiří Čunek čelí podezření z korupce a z možného neoprávněného čerpání sociálních dávek v době, kdy na bankovní účty zároveň uložil celkem tři a půl milionu korun. Část peněz měl prý jen ve správě a právě zítra by měl svým stranickým kolegům prozradit, od koho tyto peníze byly.

Co budou chtít lidovci od svého šéfa slyšet, naznačil poslanec Pavel Severa. "Já v zásadě bych rád, kdyby nám řekl, jestli má pocit, že dokud nevyřeší svoje pochybnosti, které mohou být jeho vinou či vinou toho, kdo se o ně zajímá, jestli prospívá KDU?"

Lidovci také budou hovořit o tom, že by jejich jarní sjezd mohl být místo programového volební. Potvrzuje to předsedkyně poslaneckého klubu KDU-ČSL Michaela Šojdrová. "Pro ty, kteří Jiřího Čunka podporují, je to zpráva o tom, že Jiří Čunek se zřejmě bude o tuto funkci znovu ucházet. Pro ty, kteří chtějí změnu ve vedení strany, je to šance nabídnout nového kandidáta."

Ozývají se ale i hlasy, že by lidovci neměli čekat do jara a nové vedení by měli zvolit do konce roku. O nástupci Jiřího Čunka ve vládě se zítra pravděpodobně ještě nerozhodne.

Marika Táborská, Martina Lustigová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme