Lidovci nepůjdou do voleb v žádné předvolební koalici

Lidovci půjdou do podzimních předčasných voleb samostatně a ne v koalici s jinou stranou. Oznámil to dnes předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda. Svým prohlášením chce vyvrátit spekulace o tom, že by se lidovci mohli před podzimními parlamentními volbami domluvit s jinou politickou stranou. Lidovci už totiž avizovali například spolupráci se sociálními demokraty při prosazování některých zákonů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

"KDU-ČSL půjde do voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2009 jako samostatná a svébytná strana. Proto neuzavřela, neuzavírá a ani dnes nehodlá uzavřít žádnou předvolební koalici," řekl předseda KDU-ČSL.

Podle Cyrila Svobody nové vedení strany hned po svém zvolení oznámilo, že se bude chtít sejít s prezidentem, premiérem i předsedy demokratických parlamentních stran. Z nich se zatím sešlo jen se šéfem ČSSD Jiřím Paroubkem, a to právě vybudilo zmíněné spekulace. Svoboda doufá, že s ostatními lídry hlavních politických sil se uvidí později.

S předsedou KDU-ČSL Cyrilem Svobodou jsme mluvili v poledních Ozvěnách dne. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Přečtěte si také:
Lidovci zažívají zemětřesení - stranu opouštějí další výrazní politici
KDU-ČSL opouštějí konzervativní členové
V čele křesťanských demokratů stanul znovu Cyril Svoboda
KDU-ČSL možná ještě stále rozhoduje o své budoucnosti
Sjezd KDU-ČSL

Veronika Malá, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme