Lidovci odložili volbu nového vedení na listopad

Nové vedení si KDU-ČSL zvolí v závěru listopadu. Rozhodlo o tom širší vedení strany. Původně se měl stranický sjezd odehrát osmadvacátého září. Podle úřadující předsedkyně lidovců Michaely Šojdrové se ale teď chce strana soustředit na kampaň před komunálními a senátními volbami.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL)

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) | Foto: Khalil Baalbaki

Lidovci si nové vedení vyberou závěrem září ve Žďáru nad Sázavou. Širší vedení strany tak zhruba o dva měsíce odložilo termín sjezdu. Důvodem je, že se teď lidovci chtějí zaměřit na kampaň před podzimními volbami a ne řešit vnitrostranickou politiku.

„Sjezd KDU-ČSL se uskuteční 20. a 21. listopadu ve Žďáře nad Sázavou. Celostátní konference změnila termín sjezdu. Pro KDU-ČSL je prioritou uspět v komunálních senátních volbách,“ řekla předsedkyně strany Šojdrová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michaela Šojdrová mluví o kandidátech KDU-ČSL.mp3

Za úspěch by vedení lidovců pokládalo zisk dvou senátorských křesel. Ty by jim umožnily založit senátní klub.

V některých regionech podporují kandidáty KDU-ČSL i jiné strany. Například na Vysočině je to u bývalého poslance Jana Kasala strana Věci veřejné. Podle Kasala je to proto, že strana v tomto volebním obvodu nemá vlastního kandidáta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Kasal mluví o podpoře Věcí veřejných.mp3

„Věci veřejné jsou demokratickou parlamentní stranou a já jsem rád, že již pro první kolo senátních voleb mám podporu Věcí veřejných,“ řekl Kasal.

Lidovci si nové vedení zvolí v závěru listopadu. Rozhodla tak celostátní konference KDU-ČSL. Původně se sjezd měl odehrát osmadvacátého září. Strana na něm měla zvolit nástupce po Cyrilu Svobodovi, který z čela lidovců odstoupil po neúspěchu ve sněmovních volbách.

Úřadující předsedkyně Michaela Šojdrová zároveň odmítla, že by odložení sjezdu souviselo s tím, že o vedení strany nemá nikdo zájem.

„Jsou návrhy na kandidáty na předsedu a místopředsedu strany. Jsou to nominace, které zaznívají na okresních i krajských konferencích, ale jsou to také úvahy jednotlivých kandidátů,“ dodala Šojdrová.

Václava Marešová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme