Lidovci odmítli spojit hlasování o vládě s jakýmkoli zákonem

Křesťanští demokraté odmítají spojení hlasování o důvěře vládě s jakýmkoli zákonem. Dnes se na tom shodlo předsednictvo KDU-ČSL. Konstatovalo také, že kabinet Stanislava Grosse, ze kterého strana vystupuje, důvěru lidovců ztratil a už ji nikdy nezíská.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Kasal, Miroslav Kalousek

Jan Kasal, Miroslav Kalousek | Foto: Stanislav Zbyněk

Podle Grossova poradce a poslance ČSSD Jana Mládka chce premiér důvěru spojit s přijetím zákona na snížení daní pro zaměstnance s platem do 20.000 korun.

Místopředseda KDU-ČSL Jan Kasal ale tvrdí, že tento způsob hlasování odporuje duchu Ústavy. "Ústavodárce dal do Ústavy tuto pasáž z úplně jiného důvodu, a sice aby vláda mohla prosazovat určitý zákon ve sněmovně, nikoliv aby skrze zákon se vyjadřovala důvěra vládě," řekl Kasal.

Za nejčistší způsob řešení vládní krize považují křesťanští demokraté i nadále demisi kabinetu. Jsou přitom připraveni podílet se na vládě se sociálními demokraty a unionisty, ovšem bez Stanislava Grosse jako premiéra.

Martin Hromádka, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme