Lidovci přitvrdili: Svobodovi hrozí rovnou vyloučením

Bývalý předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda má jen pár dní na to, aby ukončil svůj spor s charitou, či pozastavil své členství ve straně. Pokud do úterý 17. srpna neudělá nic, lidovci ho ze strany mohou vyloučit. Rádiu Česko to řekla úřadující předsedkyně strany Michaela Šojdrová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda, předseda KDU-ČSL | Foto: Tomáš Adamec

"Jako první výzvu jsem zvolila to, aby přerušil své členství. Byla by to nejschůdnější cesta. Vylučování je cesta krajní, ale i ta existuje v případě, že by Cyril Svoboda nevyhodnotil tu situaci správně,“ řekla Šojdrová s tím, že řešení od Cyrila Svobody lidovci očekávají do 17. 8. 2010.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s úřadující předsedkyní KDU-ČSL natočila Milada Richterová.

Svoboda se v soudním sporu domáhá činžovního domu, dědictví po Marii Kaprálkové, která krátce před svou smrtí odkázala většinu majetku včetně domu charitativním organizacím.

Podle Šojdrové kauza Svobody, který kvůli majetkovému sporu podal ústavní stížnost, „KDU-ČSL zatěžuje, zdržuje a tím také oslabuje.“

Marián Vojtek, Milada Richterová, Robert Břešťan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme