Lidovci pro setrvání Petra Pitharta v čele Senátu

Senátorský klub KDU-ČSL podporuje setrvání svého stranického kolegy Petra Pitharta v čele horní parlamentní komory. Na jeho nominaci se v úterý večer shodl senátní klub KDU-ČSL a svůj návrh předkládá k jednání senátním klubům vládní koalice i ostatním senátorům. Zájem o křeslo šéfa horní komory už projevila i ODS, která zřejmě navrhne Dagmar Lastoveckou, Přemysla Sobotku nebo Mirka Topolánka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Pithart | Foto: Vladislav Kulhavý

Podle lidoveckého mluvčího Ondřeje Jakoba lidovci navrhnou setrvání Pitharta v čele horní komory ostatním koaličním senátorům:"Senátoři za KDU-ČSL považují Petra Pitharta za člověka, který se v této funkci již osvědčil a měl by v ní pokračovat. Tato nominace nevylučuje kandidaturu na prezidenta republiky, o které bude definitivně rozhodovat celostátní konference strany," zdůraznil Jakob.

Přehrát

00:00 / 00:00

O. Jakob: Lidovci pro P. Pitharta v čele Senátu

Zákonodárci si budou nové vedení horní komory i složení senátních výborů a komisí vybírat počátkem prosince. Senátoři ODS navrhnou zřejmě ze svých řad předsedkyni ústavně-právního výboru Dagmar Lastoveckou, místopředsedu Senátu Přemysla Sobotku nebo šéfa senátorského klubu ODS Mirka Topolánka.

Klub ODS bude mít v Senátu v novém funkčním období 26 senátorů, o čtyři více než nyní. Bude tedy nadále nejsilnější senátorskou frakcí, které vzhledem k poměrnému zastoupení náleží křeslo prvního místopředsedy Senátu. Vládní koalice ČSSD, KDU-ČSL a Unie svobody budou mít ve svých klubech nejméně 34 členů. O podpoře vyjednávají s nestraníky a senátory z dosud neparlamentních stran.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme