Lidovci rozhodnou o možném návratu Čunka do vlády za týden

O možném návratu předsedy lidovců Jiřího Čunka do vlády by mělo vedení KDU-ČSL rozhodnout za týden. Věc znovu projedná předsednictvo strany a potom i Celostátní výbor lidovců. Vedení strany bude od Jiřího Čunka chtít slyšet jasné rozhodnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Čunek | Zdroj: ČTK

Ve hře jsou stále dvě možnosti: to, že se Jiří Čunek vrátí, ale i to, že ho na ministerstvu pro místní rozvoj nahradí někdo jiný. Řekla to po jednání předsednictva KDU-ČSL šéfka poslaneckého klubu lidovců Michaela Šojdrová.

Od Jiřího Čunka pak očekává jasné slovo, že se bude moci plně věnovat práci ministra: "Jiří Čunek musí jednoznačně říct, že se domnívá, že veškeré kauzy byly jasně vysvětleny, že nejsou kostlivci ve skříni."

Přímo Jiří Čunek zatím nechtěl to, jestli by se měl pokusit do vlády vrátit, moc komentovat: "Předseda koaliční strany se o nic pokoušet nemusí, ta situace je úplně jiná. To určitě vyřešíme někdy příští týden."

Šéf lidovců se rozhodl odejít z vládních funkcí poté, co nejvyšší státní zástupkyně Renata Vesecká znovu otevřela případ jeho údajné korupce. Žalobce Arif Salichov pak ale znovu případ zastavil. Policie a státní zastupitelství v Havířově se ale ještě zabývají informacemi o tom, že Čunkova rodina v 90. letech brala sociální dávky, a současně na účty ukládala vysoké částky.

Veronika Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme