Lidovci rozhodují o svém vedení

O složení nejužšího vedení KDU-ČSL rozhoduje v tuto chvíli Celostátní výbor strany. Lidovci musejí najít náhradu za Cyrila Svobodu, Milana Šimonovského a Romana Línka, kteří rezignovali na posty místopředsedů. Atmosféra v KDU-ČSL se vyostřila poté, co bývalý předseda Miroslav Kalousek vyjednával s ČSSD o vládě podporované komunisty. Kvůli tomu rezignoval i předseda senátorského klubu lidovců Adolf Jílek s tím, že Kalouska při jednání s ČSSD o vládě s podporou KSČM včas nezastavil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek, Jan Kasal | Zdroj: ČTK

O tom, kdo vystřídá v čele strany Kalouska, i o definitivním složení vedení KDU-ČSL, se rozhodne až na prosincovém sjezdu. Dnes jde především o volbu dočasné překlenovací sestavy. Do té doby, tedy do 9. prosince, chce zůstat úřadujícím šéfem strany její první místopředseda Jan Kasal.

Oficiálně ještě nikdo kandidaturu na předsedu KDU-ČSL neoznámil. Nominaci na tento post odmítl jihomoravský hejtman Stanislav Juránek. Čeká se například na rozhodnutí poslankyně Vlasty Parkanové, kterou dnes navrhuje na místopředsedkyni vedení středočeské organizace KDU-ČSL, a na letitého Kalouskova rivala Cyrila Svobodu.

Zatímco do prosincového sjezdu je ještě daleko, už dnes bychom měli znát jména chybějících místopředsedů, kteří vedení KDU-ČSL do té doby doplní.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme