Lidovci zhodnotí letošní volby a vyhlásí volební sjezd

Lidovci budou na dnešní celostátní konferenci v Praze hodnotit výsledky listopadových krajských a senátních voleb. Širší vedení lidové strany má také na programu svolání řádného stranického sjezdu, který se uskuteční na podzim příštího roku. Předsednickou funkci na sjezdu bude obhajovat Miroslav Kalousek.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek | Foto: Stanislav Peška

KDU-ČSL se po krajských volbách podílí na koalicích v devíti ze 14 krajů. V senátních volbách obhajovala sedm mandátů, získala tři křesla, ale kvůli dominaci ODS téměř jistě přijde o funkci předsedy horní komory, kterou dosud zastával Petr Pithart.

Předseda strany Miroslav Kalousek ale vzhledem k tomu, že lidovci dopadli ze stran vládní koalice nejlépe, je s výsledky voleb celkem spokojen. "Zejména volby do krajských samospráv pro nás dopadly úspěšně, o 12 mandátů jsme posílili naší účast v krajských zastupitelstvech," řekl Kalousek.

Dnes bude své stranické kolegy informovat také o procesu schvalování státního rozpočtu, který čeká závěrečné hlasování. Šéf lidovců a sněmovního rozpočtového výboru chce prosadit, aby se mzdové prostředky rozpočtové kapitoly ministerstva vnitra kvůli ročnímu odkladu služebního zákona snížily o čtyři miliardy korun.

Peníze by podle Kalouska měly jít do zemědělství, kultury a rozpočtové rezervy. Zvláště finance do zemědělství považuje za důležité kvůli budoucím dotacím z evropských fondů. Ministr financí Bohuslav Sobotka z ČSSD ale už varoval, že přijetí Kalouskova návrhu může ohrozit koaliční spolupráci.

Martin Hromádka, Štěpánka Čechová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme