Lidovcům se navrhovaná podoba zákona o elektronické evidenci tržeb nelíbí

Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb se nelíbí koaličním lidovcům. Podle nich jsou v něm faktické chyby a potřebuje dopracovat. Lidovecký ministr zemědělství Marián Jurečka kvůli tomu ráno na předsednictvu vlády dokonce navrhoval, aby se norma neprojednávala. K tomu nakonec nedošlo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marian Jurečka

Marian Jurečka | Foto: Filip Jandourek

Podle Jurečky nenašel návrh na odložení jednání dostatečnou podporu u ostatních členů vlády, jednat se tak bude.

Jurečka Radiožurnálu v SMS zprávě napsal, že čeká o zákoně velmi dramatickou debatu.

Elektronická evidence tržeb sice už před časem prošla koaliční radou, lidovci však hned po ní dávali najevo, že si počkají na paragrafové znění. Byli zvědaví třeba na to, jestli se dostatečně vyjasní, kterých podnikatelů se bude zákon týkat.

Místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek poznamenal, že některé věcné připomínky, které lidovci měli, nebyly vypořádány. „Ani to, co se dohodlo na koaliční radě, tak tam není úplně dáno,“ podotkl s tím, že KDU chce, aby byl zákon připraven dobře.

Zatím se v souvislosti s elektronickou evidencí mluvilo zejména o hotelech a restauracích. Ty by pak musely mít povinně počítač a připojení na internet, a každou tržbu by tak hlásily online.

Ministerstvo financí si od elektronické evidence slibuje omezení šedé ekonomiky a miliardy navíc do státní pokladny.

Evidence tržeb ano, ale neměla by se týkat jen nás, říká šéf asociace restaurací

Číst článek

Zákon kritizuje pravicová opozice. Poukazuje na to, že příjmy nebudou takové, jaké si ministerstvo financí představuje, a navíc norma zkomplikuje život drobným podnikatelům.

Třeba předseda ODS Petr Fiala už předem avizoval, že pokud se návrh ministra financí dostane do sněmovny, strana se postaví proti němu.

„Uděláme skutečně všechno, co můžeme, protože ho považujeme za mimořádně škodlivý a nebezpečný a nechceme, aby byli živnostníci a drobní podnikatelé ohroženi a aby všem lidem u nás se tímto zákonem zkomplikoval život. Takže budeme využívat všech nástrojů, které nám poskytuje jednací řád, aby zákon schválen nebyl,“ řekl Fiala.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme