Lidovecký poslanec Výborný se nakazil koronavirem, onemocnění má u něj lehký průběh

Bývalý předseda KDU-ČSL poslanec Marek Výborný onemocněl covidem-19. Na twitteru oznámil, že průběh onemocnění je u něj s drobnou rýmou a fakticky bezpříznakový. Kvůli nákaze se nezúčastní schůze dolní komory, která začne v úterý. Poslanci se mají sejít v polovičním počtu, chybět bude i další nakažený poslanec – Pirát František Navrkal a část jeho kolegů.

Tento článek je více než rok starý.

Praha (Aktualizováno: 12:46 14. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Výborný

Onemocnění má u poslance Marka Výborného (KDU-ČSL) mírný průběh. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Jsem v kontaktu s kolegy a od dneška na homeoffice. Bohužel z jednání Poslanecké sněmovny se musím omluvit. A velmi oceňuji profesionální a rychlý přístup hygieniků i Pardubické nemocnice,“ uvedl Výborný na sociálních sítích. 

Na test čekají kvůli kontaktu s Výborným, ale i dalšími nakaženými, lidovecká senátorka Šárka Jelínková a šéf sněmovního klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Ani jednoho zatím nekontaktovala hygiena. Jelínková má nemoc v rodině a vedle Výborného se potkala s člověkem, který byl pozitivní, ve své farnosti. Také Bartošek má takové kontakty dva, řekla mluvčí strany Kateřina Procházková.

Od minulého úterý sněmovna zavedla povinnost nosit roušku nebo respirátor při všech akcích a ve všech veřejných prostorách budov dolní komory. Důvodem zpřísnění pravidel je rostoucí počet případů onemocnění covidem-19, zejména v Praze.

Bohužel jsem jedním z COVID+ v důsledku kontaktu s nakaženým. Průběh s drobnou rýmou fakticky bezpříznakový, jsem v kontaktu s kolegy a od dneška na home office.Bohužel z jednání PS se musím omluvit. A velmi oceňuji profesionální a rychlý přístup hygieniků i Pardubické nemocnice.

09:30 – 14. 09. 2020

7 248

Už od začátku měsíce platila ve sněmovně povinnost zakrývání úst a nosu pro všechny návštěvníky a hosty včetně účastníků organizovaných prohlídek nebo na seminářích, pokud se na nich sešla více než stovka lidí. Roušku museli mít nasazenu také například pracovníci recepce, informačního centra či zaměstnanci Parlamentní knihovny a archivu při jednání s externími badateli.

V srpnu skončilo v karanténě 13 poslanců z vládních ANO a ČSSD. Hygienici jim ji nařídili v souvislosti s onemocněním Karly Šlechtové (za ANO) covidem-19. Karanténa zákonodárcům skončila začátkem září.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme