Lidovecký poslanec Milan Šimonovský odchází ze sněmovny

Bývalý ministr dopravy a lidovecký poslanec Milan Šimonovský chce ještě tento týden složit svůj poslanecký mandát. Oznámil to dnes na jednání poslaneckého klubu. Důvodem je podle něj to, že by měl od 1. května zasednout v radě Českého telekomunikačního úřadu. Tuto funkci nemůže vykonávat současně i jako poslanec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milan Šimonovský (KDU-ČSL) | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

"Ve čtvrtek se vzdám poslaneckého mandátu. Předložím panu předsedovi notářský zápis, který to bude konstatovat," řekl Milan Šimonovský Radiožurnálu.

Současně dodal, že už neměl v úmyslu ucházet se o žádné stranické funkce ani znovu kandidovat do Poslenecké sněmovny. I proto se tedy ucházel o post člena rady Českého telekomunikačního úřadu.

V nedávné době měl nicméně Šimonovský neshody s brněnskou organizací KDU-ČSL, které je členem. On sám je totiž jedním z těch lidovců, kteří podpořili vznik vlády Jana Fischera.

Podle místopředsedy KDU-ČSL Davida Macka teď Brno současně přichází o svého poslance: "Je to trošku nezvyklé, protože Brno je centrem nejsilnější lidovecké jihomoravské organizace. Přinášíme vlastně třetinu všech voličů na jižní Moravě."

Milana Šimonovského nahradí v Poslanecké sněmovně bývalý starosta obce Těšany a současný náměstek ministra průmyslu a obchodu Jan Husák.

Veronika Malá, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme