Lidový dům a Koalice prosadily nový služební zákon

Státní úředníci budou mít i nadále pouze pětitýdenní dovolenou a své zaměstnání nebudou moci považovat za definitivní. Při propuštění ale dostanou pětiměsíční odstupné. Rozhodli tak poslanci, kteří rozdílem jednoho hlasu schválili nový služební zákon. Informuje Jaroslav Skalický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanecká sněmovna | Foto: Jan Rosenauer

"Není pravda, že není možné úředníka propustit, lze. Z kárných důvodů, když pracuje špatně. Budou skládat pravidelně zkoušky. Celý systém bude řízen jako jednotná státní správa s jednotnou systematizací, to znamená, že se podaří zvládnout nekontrolovaný a neefektivní nárůst, ke kterému někdy dochází", zdůraznil Špidla.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Špidla: Služební zákon

Pro schválení nového služebního zákona hlasovali sociální demokraté, lidovci a unionisté. Naopak ODS a komunisté zákon odmítli. Zatímco ČSSD soudí, že umožní vznik kvalifikované a efektivní státní správy, podle ODS nezvýší kvalitu, ale náklady na státní správu.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme