Lidový dům chce za náměstka šéfa diplomacie J. Baštu

Prvním náměstkem lidoveckého ministra zahraničí Svobody by se měl stát Jaroslav Bašta. Na jménu současného velvyslance v Rusku se shodlo grémium ČSSD, které dnes odpoledne zasedlo v rozšířené sestavě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Laštůvka a Jan Kavan

Vladimír Laštůvka a Jan Kavan | Zdroj: ČTK

Podle dohody ministra Svobody a premiéra Paroubka má Bašta nahradit současného náměstka Winklera. Ten by zase měl zamířit na velvyslanecký post do Velké Británie. Dohodu grémia ČSSD potvrdila Radiožurnálu stranická mluvčí Lucie Orgoníková.

"Grémium sociální demokracie, které zasedalo dnes odpoledne rozšířené o členy vlády za sociální demokracii, rozhodlo o nominaci na prvního náměstka ministra Cyrila Svobody o panu Baštovi, který je v Rusku jako velvyslanec," řekla Radiožurnálu Orgoníková.

Grémium ČSSD se poprvé sešlo ráno, o kandidátovi ale rozhodlo až odpoledne. Pro některé poslance sociální demokracie je obsazení funkce druhého muže české diplomacie klíčové. Zajistí podle nich větší vliv strany na zahraniční politiku. Dokonce tím podmiňují svoji podporu koaliční vládě.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme