Lidový dům odmítá vládu duhové koalice bez komunistů

Sociální demokraté odmítají duhovou vládu bez komunistů. Po schůzce grémia ČSSD to oznámil předseda Jiří Paroubek. Fakt, že komunisté jediní by zůstali v opozici, by podle něj nebyl dobrý pro politický systém země.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

"Není dobré, aby jedinou opozicí v téhle zemi byli komunisté, protože, málo platné, to posílení komunistické strany by bylo v příštích volbách silnější než za normálních okolností. Pokud by oni byli jedinou opozicí, tak by ztrácela sociální demokracie v jejich prospěch hlasy - ale také další strany by ztrácely hlasy voličů ve prospěch komunistické strany," domnívá se Paroubek

Místopředseda ODS Petr Nečas soudí, že by však bylo lepší o věcech nejdřív jednat: "V tuto chvíli je na stole řada variant a podle mého názoru není příliš korektní a seriozní bez jednání jakékoli varianty dopředu shazovat se stolu."

ČSSD podle místopředsedy Bohuslava Sobotky stále čeká na písemné návrhy ODS, které by se měly stát podkladem pro jednání dvou nejsilnějších parlamentních stran. Dohoda mezi ODS a ČSSD by měla podle něj předcházet jednáním ODS s dalšími politickými stranami. Představitelé občanských a sociálních demokratů se mají setkat v pondělí, dodal.

Podle Nečase ODS žádné písemné dokumenty nemá. Požadavek podle něj zpochybňuje také dřívější chování předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, kdy odstoupil od dohod s ODS.

Milan Kopp, Veronika Malá, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme