Lídři vládních stran hledají východisko z koaliční krize

Předsedové tří vládních stran ČSSD, KDU-ČSL a US-DEU hledají cestu, jak ven z koaliční krize. Sešli se na Úřadu vlády, aby se dohodli na dalším postupu koaličního jednání. Krizi rozpoutaly nejasnosti kolem majetkových poměrů premiéra a jeho rodiny. Jednání ve Strakově akademii inicioval ministr spravedlnosti a šéf US-DEU Pavel Němec. Premiér Stanislav Gross už včera řekl, že dnešní jednání nepovažuje za klíčové, definitivní řešení chce najít koncem tohoto týdne.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross, Miroslav Kalousek

Stanislav Gross, Miroslav Kalousek | Foto: René Volfík | Zdroj: Český rozhlas

Předseda KDU-ČSL Miroslav Kalousek před příchodem na jednání potvrdil, že křesťanští demokraté trvají na svém stanovisku - tedy, že nejčistším řešením by byla Grossova demise: "Já jdu na tu schůzku vyposlechnout si, co navrhuje pan Pavel Němec, protože on o tu schůzku požádal. Jinak naše stanovisko je zřejmé: v každé civilizované zemi by jakýkoli člen vlády už dávno rezignoval. Já jdu se snahou přesvědčit naše koaliční partnery, Česká republika civilizovanou zemí je."

Premiéra a úřadujícího šéfa ČSSD se zastal ministr financí Bohuslav Sobotka, řekl, že Stanislav Gross má jeho důvěru a že je pro to, aby koalice fungovala dál. "Já myslím, že lidovci se nechovají rozumně a poškozují koalici," zdůraznil Sobotka.

Někteří sociální demokraté mluví o tom, že Gross chystá veřejné prohlášení, snad i omluvu, za některá svá dřívější vyjádření. Zatím se ale neví kdy a jakou formou tak hodlá udělat.

Milan Kopp, Milada Richterová, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme