Lidská pomoc neslábne; někde je jí potřeba více

Sdružení nevidomých a slabozrakých Porozumění v Plzni chce pomoci nevidomým, hluchoslepým i ostatním zdravotně postiženým lidem, kterým záplavy zkomplikovaly život.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ruce | Foto: Corbis

Sdružení nabízí především sociální služby, osobní asistenci, pomoc při vyřizování problémů na úřadech nebo doprovod do zdravotnických zařízení. Podrobnější informace na telefonním čísle: 019- 74 70 127 , opakuji :019- 74 70 127 nebo je tu i mailová adresa: j.kvochova@tiscali.cz

Ozval se nám i pan Jaroslav Chvosta z Černěvsi u Roudnice nad Labem. Nabízí v rodinném domku se zahrádkou bydlení pro starší manžele nebo babičku s dětmi, nejlépe z Prahy-Karlína. zájemci o ubytování se mohou hlásit na telefonním čísle syna pana Chvosty 0411 849 333.

Český červený kříž a společnost Danone společně vyhlašují rozsáhlou charitativní kampaň, která umožní široké populaci jednoduchým způsobem přispět na nápravu škod po povodních v tomto roce. Při zakoupení jakéhokoliv výrobku firmy Danone v období od 1. do 30. září 2002 odvede výrobce určitou finanční částkou na povodňový účet Fondu humanity ČČK. Oba partneři předpokládají, že v září takto shromáždí minimálně 1 milion Kč. Takto získané prostředky použije Český červený kříž na projekty spojené s likvidací povodňových škod.

Prostředky získané v této kampani budou shromažďovány na povodňovém účtu Fondu humanity Českého červeného kříže číslo 10030-7334- 011/0100, var. symbol 300. Na tento účet mohou přispět i další firmy a jednotlivci.

Kdo tedy můžete učilišti ve Velké Chuchli poskytnout nakladač, volejte 0603-737 064. Na vaši pomoc i na žádosti o ni čekáme na telefonu: 02 2155- 2222.

Krizové povodňové centrum humanitární pomoci žádá naléhavě o pomoc pro oblast Prahy 8-Karlína do objektu ve Vítkově ulici č. 13. Náplň práce bude následující: přesun suchého odpadu, suti a podpodlažních materiálů. Zájemci o pomoc volejte dr.Vaníčka telefon 0602- 935 367.

Na stejné adrese, tedy ve Vítkově ulici č. 13 v Praze 8 Karlíně je nedostatek koleček na přepravu suti a sypkého materiálu . Krizové povodňové centrum prosí o zapůjčení a dodání alespoň 3 koleček na uvedenou adresu.

V Karlíně, kde dosud nebyla obnovena dodávka elektrického proudu, je stále zapotřebí i výkonných vysoušečů pro větší prostory s vlastním agregátem. Podmínky pronájmu tohoto zařízení dohodněte na stejném telefonním čísle: 0602 -935 367.

Oblastní charita Třebíč vypravila na Litoměřicko, které zasáhly záplavy, povodňové asistenty a dobrovolníky. Do sídla třebíčské charity v ulici Leopolda Pokorného v Zámostí mohou občané nadále přinášet věci pro humanitární pomoc. "Stále se vybírají dezinfekční prostředky na rány, jako je například septonex, jodisol nebo akutol. Žádané jsou také náplasti na rány, obvazy, repelenty, pytle ze silného igelitu, roušky, respirátory, savo proti plísním v rozstřikovači, gumové rukavice, pracovní obuv, kovová rozkládací lehátka, nářadí, lopaty, smetáky, tvrdá košťata, rýžové kartáče, zednická kladívka, špachtle, ale i školní potřeby.

Do sídla charity je možné v době od 08:00 do 16:00 přinášet také masové konzervy stejného druhu, aby bylo možno připravovat stravu pro více lidí. Podle pracovníků charity už nejsou potřeba přikrývky, spací pytle, balená stolní voda a trvanlivé potraviny. Na telefonním čísle 0618/821 290 nebo přímo v sídle charity se mohou stále hlásit dobrovolníci na úklidové práce.

Humanitární sklad Jihočeského kraje nutně potřebuje nářadí na otloukání omítky - to znamená zednická kladiva a zednické lžíce. Dále montérky nebo jiné pracovní oděvy, a také primalex na malování a malířské štětky. Věci přijímá Humanitární sklad Jihočeského kraje, sídliště Vltava, U Hvízdala 6 a to denně od 7 do 20 hodin. Velké dodávky je možné domluvit na telefonu 0728-66 44 16. Charita předem děkuje.

Ministr zemědělství vyzývá všechny zemědělce, jejichž zemědělský majetek byl poškozen povodněmi, aby co nejdříve nahlásili své škody na zemědělské agentuře v příslušném regionu. Rozsah škod posoudí komise. Konečný termín nahlášení škod na zemědělském majetku je 30.srpna.

Naléhavá výzva od učitele Lukáše Bronce ze zatopené školy v Dolních Beřkovicích. Žáci 1. až 4. třídy a také žáci z rodin , postižených povodněmi, kteří navštěvují 5. až 9. třídu by měli společně odjet na školu v přírodě do Sloupu v Čechách. Vedení školy v Dolních Beřkovicích proto žádá rodiče těchto dětí, aby se neprodleně ozvali na telefon: 0607- 567 176 nebo 0206- 692 285. Odjezd na školu v přírodě je totiž hned v pondělí 2.září ráno.

Pro vás, kteří chcete pomoci nebo naopak a pomoc potřebujete, je tady číslo naší nepřetržité Linky pomoci Radiožurnálu: 02- 2155- 2222.

Milan Kopp, Vlasta Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme