Likérka Drak nevrátila statisíce kolků na alkohol, tvrdí celníci

Jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga podle celní správy nemluví pravdu, když tvrdí, že už na jaře vrátil kolky, které se později objevily na pančovaných lihovinách. Mluvčí Generálního ředitelství cel Radiožurnálu řekl, že se jim vrátila jen malá část kolků a statisíce jich jsou stále v oběhu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Státní tiskárně cenin se tisknou nové kolky na alkohol. Výrobci lihovin, kteří o ně požádali, si je mohou vyzvedávat od 26. září od 8 hodin ráno na příslušných celních úřadech

Ve Státní tiskárně cenin se tisknou nové kolky na alkohol. Výrobci lihovin, kteří o ně požádali, si je mohou vyzvedávat od 26. září od 8 hodin ráno na příslušných celních úřadech | Zdroj: ČTK

Čaniga tvrdí, že kolky, které se objevily na tisících lahví alkoholu zadržených ve zlínském skladu firmy Verdana, celníkům už v květnu vrátil. Neplatných kolků podle něj bylo 350 tisíc.

„Daňový subjekt sice podle mně dostupných informací vrátil několik tisíc kontrolních pásek, ale dalších několik set tisíc z původní objednávky zůstává v oběhu, ty nevrátil,“ řekl Radiožurnálu mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ozvěn dne Radiožurnálu byl mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták

„Ona totiž kontrolní páska z objednávky ke konkrétnímu druhu alkoholu a k jeho objemu má stejné číslo. To znamená, že to číslo, které bylo prezentováno, je pouze část kontrolních pásek, které šly do oběhu,“ upozorňuje Barták.

V rozhovoru pro MF Dnes Čaniga dokonce naznačil, že do kauzy s jedovatým alkoholem je zapletená i celní správa. Celníci však jeho tvrzení rázně odmítli a vyzvali Čanigu k doložení důkazů.

Celníci popřeli, že spolupracovali s padělateli alkoholu, jak prý tvrdil šéf Likérky Drak

Číst článek

Čaniga však ve vyjádření pro Český rozhlas svoje slova korigoval. Celní správu prý nechtěl obvinit z přímého podílu na nelegálním obchodu s lihovinami. Řekl také, že informace otištěné v deníku jsou zkreslené.

Policie dnes ohlásila další pokrok ve vyšetřování takzvané metanolové aféry. Detektivové uvedli, že ve čtvrtek zadrželi celkem osm osob a potvrdili, že mezi nimi je i majitel zlínského skladu, kde se našly pančované lihoviny, a podnikatel spojený s Likérkou Drak, kterému patří hotel v Kostelci u Zlína.

Policie kvůli metanolu zadržela kromě Sedlaříka a Březiny dalších 6 lidí

Číst článek

Veronika Sedláčková, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme